خواندنی های گردشگری جهان

آشنایی با مکان های بکر روی زمین(بخش اول)

آشنایی با مکان های بکر روی زمین (بخش اول)

با نزدیک به هفت میلیارد انسان در کره زمین زندگی می کنند ، پیدا کردن مکان های بکر در این سیاره بسیار دشوار می شود. ، اما هنوز برخی نقاط نسبتاً دست نخورده روی کره زمین وجود دارند که ارزش سفر به آن را دارند.

بهشت روی زمین

چه چیزی محیطی بکر را تشکیل می دهد؟ برای برخی به معنای هوای پاک و آب است. برخی دیگر آن را با

منظره ای نسبتاً آشفته و یا منطقه ای پرجمعیت ارتباط می دهند. اکوسیستم سالم و متنوع چیزی است که بسیاری از افراد هنگام شنیدن محیطهای بکر از آن فکر می کنند

برای یک محیط زیست ماجراجویی برای برخی از بکرترین مناطق کره زمین آماده هستید؟ در اینجا برخی از مقصد باورنکردنی وجود دارد که ارزش کاوش دارند .

ناميبيا

ناميبيا يكي از پراكنده ترين كشورهاي دنياست. کشور آفریقای جنوبی نام خود را از صحرای نامیب گرفته است و بیشترین تعداد یوزپلنگ در حدود 2500 نفر یا یک چهارم کل یوزپلنگ جهان را در خود جای داده است. نامیبیا با داشتن تپه های غول پیکر ، پتروگلیف های باستانی ، دهانه ها و آبشارهای باستانی یکی از دست نخورده ترین مناظر آفریقا است. همچنین یکی از تنها کشورهایی است که در قانون اساسی خود سلامت اکوسیستم خود را حفظ کرده است

اگرچه سفرهای داروین به این جزایر بی نظیر مورد توجه مسافران بی شماری قرار گرفته است ، اما هنوز جزایر گالاپاگوس مکانی بکر و بکر است. این مجمع الجزایر خانه ی لاک پشت های غول پیکر ، ایگواناها ، شیرهای دریایی ، پنگوئن ها ، نهنگ ها و ماهی ها بوده و پنجاه سال است که از ذخایر بیولوژیکی دریایی بوده است. این کشور تنها 23000 نفر جمعیت دارد و صدها گونه بومی و گیاهان و حیوانات دارد.

پاپوا گینه نو

پاپوا گینه نو یکی از مناطق روستایی و کم کاوش در جهان است. دانشمندان بر این باورند که بسیاری از گونه های کشف نشده گیاهان و حیوانات جهان در فضای داخلی جنگل این کشور وجود دارد. بهره برداری از منابع طبیعی پهناور کشور توسط زمین های ناهموار و همچنین مشکلات سیستم حقوقی و هزینه بالای توسعه زیرساخت ها مختل شده است. به دلیل همه این مشکلات بشر ، چشم انداز تا حد زیادی سخت و دست نخورده باقی مانده است.

سیشل

سیشل با سواحل شن های سفید، آب های فیروزه ای و درختان نخل یک بهشت استوایی تمام عیار است. مجمع الجزایری است متشکل از 115 جزیره واقع در اقیانوس هند، نزدیک به شمال جزیره ماداگاسکار. قرن‌ها پیش جزیره سیشل محل پنهان شدن و قلمرو دزدان دریایی بوده است و همین مسئله هم باعث جذابیت سیشل در نگاه بسیاری از گردشگران شود، چرا که خیلی‌ها دوست دارند اقامت در جزیره‌ای که مخفیگاه سابق دزدان دریایی بوده را تجربه کنند!.

بوتان

در حالی که ممکن است برخی از تبت را بهشتی غیرمجاز بدانند ، پسر عموی کوچک کوهستان هیمالیا ، بوتان ، است. بیش از 60 درصد کشور تحت پوشش جنگل است و یک چهارم از خاک آن به عنوان پارک های ملی یا مناطق حفاظت شده تعیین شده است.  به نام سرزمین اژدها تندر، شناخته شده است، کوه های ناهموار و دره آن را به یک کانون برای تنوع زیستی تبدیل کرده است.

پارک ملی استرالیا

گاهی اوقات چیزی قدیمی تر ، دست نخورده تر می شود. پارک ملی استرالیا در شمال کوئینزلند ، استرالیا ، یک جنگل بارانی 110 میلیون ساله ، یکی از قدیمی ترین اکوسیستم های روی زمین است. این پارک دارای هزاران گونه گیاهی است و شامل درختانی است که قدمت آنها بیش از 2500 سال قدمت دارد

فیوردلند ، نیوزیلند

در انتهای جنوبی ساحل غربی نیوزلند ، منطقه فیوردلند وحشی ، ناهموار و خالی از توسعه انسانی است. با کوههای مرتفع در آبهای صخره ای لرزان ، فیوردلند هرگز جمعیت دائمی قابل توجهی نداشته است. حتی مادری بومی فقط به طور موقت برای شکار ، ماهیگیری و جمع آوری سنگ های قیمتی گرانبها نیوزلند بازدید می کرد. علاوه بر این ، جریانهای هوایی منطقه مستقیماً از قطب جنوب وزیده می شود، بنابراین هوای فیوردلند برخی از پاک ترین های این سیاره است.

 

آشنایی با مکان های بکر روی زمین (بخش دوم)

یونس

سلام یونس پرواز هستم ادمین مجله گردشگری معین درباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا