خواندنی های گردشگری جهان

آشنایی با مکان های بکر روی زمین (بخش دوم)

آشنایی با مکان های بکر روی زمین (بخش دوم)

آشنایی با مکان های بکر روی زمین(بخش اول)

کامچاتکا ، روسیه

در حالی که روسیه ممکن است از نظر اکثر مردم از نظر محیط های بکر رتبه بالایی نداشته باشد ، شبه جزیره کامچاتکا در شرق  روسیه یک مکان وحشی و خالی است ، با اقیانوس آرام در شرق و دریای اوخوتسک در غرب. آتشفشانها و یخچالهای طبیعی نقطه شبه جزیره را تشکیل می دهند ، و بزرگترین زمین لرزه ها به بزرگی 9.0 ریشتر شبه جزیره را در طی پنج دهه گذشته متزلزل کرده اند.

صحرا آتاکاما ، شیلی

آتاکاما یکی از عجیب ترین مناظر جهان بیابانی است که به هیچ وجه باران نمی بارد. حوضه های نمکی ، شن و ماسه و گدازه بخش عمده ای از 40،000 مایل مربع آن (103،600 کیلومتر مربع) را پوشش می دهد و خاک آنقدر بی جان است که ناسا می تواند آزمایش های زمین مریخ خود را در زمین آتاکاما طراحی کند. این کویر به دلیل ارتفاع زیاد ، تقریباً وجود پوشش ابری ، وجود هوای خشک و عدم آلودگی نور و تداخل رادیویی از شهرهای بسیار پراکنده ، یکی از بهترین مکان های جهان برای انجام مشاهدات نجومی است و بزرگترین رصدخانه های در آنجا وجود دارد تا به آسمان خیره شوند.

قطب جنوب

این کشور نیست ، اما یک قاره است و قطب جنوب مکانی واقعاً دست نخورده است. تنها قاره ای که هرگز توسط انسانها حل و فصل نشده است ، 96 درصد از این جزیره پوشیده از یخ است که به طور متوسط بیش از یک مایل (1.6 کیلومتر) ضخامت دارد. تعداد افرادی که تحقیقات علمی و کارهای دیگری را انجام می دهند و از آن حمایت می کنند در قاره و جزایر مجاور آن از هزار نفر در زمستان تا حدود 5000 نفر در تابستان متغیر است. پنگوئن ها ، نهنگ ها ، آبشارها و آبزیان همه از آب های اطراف قطب جنوب به عنوان زمین تغذیه استفاده می کنند گرچه سردترین مکان روی زمین خانه ای ناهموار برای انسان ها ایجاد می کند ، اما هنوز هم مکان مهمی برای بقیه ساکنان زمین است.

کنیا و تانزانیا

اگر به دنبال یک مکان وحشی با حیوانات زیاد و مناطق دیدنی نفس گیر هستید ، کنیا و تانزانیا را در نظر بگیرید که در آن کوه کلیمانجارو ، دشت ها ، مناطق حفاظت شده ، پارک های ملی ، ذخایر بازی و … را مشاهده خواهید کرد

 

با وسیله نقلیه خود می توانید حیوانات با شکوهی مانند حیوانات وحشی ، گورخرها ، شیرها ، یوزپلنگ ها ، پلنگ ها و همچنین گونه های بیشماری از پرندگان شگفت زده شوید.

کیپ گریم ، تاسمانی ، استرالیا

کسانی که محیط بکر را با کیفیت هوا مرتبط می کنند ، می خواهند بدانند که کیپ گریم ، که در نوک شمال غربی در تاسمانیا قرار دارد ، دارای پاکترین هوا روی کره زمین است. این مکان جدا شده هوای آلوده ای را دریافت می کند که در بسیاری از روزها زمین را لمس نکرده است

قطب شمال

آیا علاقه مند به بازدید از قطب شمال كانادا از طریق كشتی هستید كه در آنجا نیز قادر خواهید بود به ساحل بروید؟ اماکن دیدنی ، گونه های جالب و تاریخ جذاب شما را در این مکان از دورافتاده و بکر در انتظار قرار می دهد که از مکانهایی مانند جزیره باففین، جزیره سامرست ، جزیره ویکتوریا و گذرگاه شمال غربی بسته به اینکه با معین درباری سفر کنید ، بازدید خواهید کرد.

دریاچه جنگلی ، روسیه

مکان دقیق این دریاچه مرموز در یک جنگل بزرگ در روسیه مشخص نیست. هیچ کس نمی داند که چطور دریاچه ، که در میان جنگل بارانی متراکم قرار دارد ، واقعاً ایجاد شده است. به لطف عکاسی هوا ، ما از زیبایی و راز آن می توانیم از بالا شگفت زده شویم.

آبشار هونوکوهو ، مائوئی

آبشار هونوکاهو یکی از زیباترین آبشارهای جهان است که بلندترین آبشار مائوئی محسوب می‌شود. آبشار هونوکاهو در پارک ملی کنا در جزیره هاوایی آمریکا قرار دارد این آبشار رویایی حدود ۳۴۰ متر ارتفاع داشته و سبزترین آبشار دنیا نامیده می‌شود. بهترین راه برای دیدن زیبایی‌های آبشار هونوکاهو ، گردش با هلیکوپتر است زیرا این آبشار در یک دره غیرقابل دسترسی قرار دارد.

تپویی ، ونزوئلا

کوهها بسیار باشکوه تر از اینها نیستند. به نظر می رسد چیزی خارج از ارباب حلقه ها ، این کوه ها واقع در تپویی ، ونزوئلا ، به عنوان موجودات جدا شده ای یافت می شوند ، که به طیف وسیعی وصل نمی شوند. کلمه “تپویی” توسط مردم بومی گران سابانا به “خانه خدایان” ترجمه می شود ، و واقعاً درک این دلیل دشوار نیست.کوه‌های تپویی که ارتفاعشان بین هزار تا سه‌ هزار متر است و با جنگل‌های متراکم بارانی احاطه شده‌اند میزبان گونه‌های متنوع گیاهی و جانوری هستند

جزایر شتلند ، اسکاتلند

این جزایر ناهموار احتمالاً تعداد بیشتری پفین نسبت به مردم دارند! در حقیقت ، جزیره فولا دورافتاده ترین جزیره انگلیس است که کمتر از 40 نفر در آنجا زندگی می کنند و تنها یک فروشگاه! میراث طبیعی و تنوع زیستی جزایر نیز توسط شوراهای محلی محافظت می شود. فقط فکر کنید – فقط شما ، صدای باد و چند غذای دریایی برای جمعیت.

سوکوترا ، یمن

سوکوترایک مجمع الجزایر از چهار جزیره واقع در دریای عرب است ، جایی که در حدود 800 گونه نادر از گیاهان و جانوران وجود دارد ، برخی از آنها قدمت 20 میلیون سال قدمت دارند. نتیجه؟ آب و هوای گرم و خشک این جزیره چیزی شبیه به یک فیلم علمی تخیلی است که برخی از بی نظیرترین مناظر را که تا به حال به آنها چشم می بندید ارائه می دهد. با این حال ، این منطقه به دلیل بسیاری از مسائل ایمنی که یمن در آن تجربه می کند ، برای مسافرها محدود نیست.

 

آشنایی با مکان های بکر روی زمین (بخش سوم)

یونس

سلام یونس پرواز هستم ادمین مجله گردشگری معین درباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا