دیدنی های جهان

جزیره های متروکه در جهان

12 جزیره جذاب متروکه در جهان

من همیشه در مورد مکانهایی که مردم قبلاً در آن سکونت داشته اند کنجکاو بوده ام که اکنون خالی از سکنه هستند. این جزایر رها شده شگفت انگیز همگی دارای تاریخچه ای غنی و داستانی برای گفتن هستند. در اینجا 12 جزیره جذاب متروکه جهان وجود دارد:

جزیره های متروکه

اینیشورورای ، ایرلند

آخرین ساکنان دائمی اینیشمورای در سال 1957جزیره را ترک کردند. این جزیره در سواحل ایالت اسلیگو واقع شده است و در اوایل دوران مسیحی بنا شده است و ویرانه هایی نیز هنوز هم به چشم می خورد که بقایای شهرک قدیمی است.

جزیره متروکه

Okunoshima (جزیره خرگوش) ، ژاپن

این نام خود را از خرگوشهای بزرگ و اهلی که آزادانه در آن پرسه می زنند ، می گیرد. آنها خرگوشهایی هستند که به عنوان حیوانات آزمایشگاهی مورد استفاده قرار می گیرند ، که پس از برچیدن کارخانه قدیمی سلاح های شیمیایی در پایان جنگ جهانی دوم که در این جزیره فعالیت می کردند آزاد شدند.

جزیره های متروکه

جزیره هلند ، ایالات متحده

خانه موجود در تصویر آخرین ساختار باقی مانده از شهرک ماهیگیری کوچک در جزیره هلند است. این جزیره در خلیج چساپایک واقع شده است و در سال 2010 سقوط کرد. جمعیت آن در دهه 1880 حدود 360 نفر بود ، اما در سال 1914 کاملاً متروک شد.

جزیره های متروکه

هاشیما (جزیره جنگی) ، ژاپن

جزیره Battleship در اولین ساخته هالیوود نقش خود را در فیلم جیمز باند 2012 ، Skyfall ، هنگامی که از آن به عنوان لنگه شرور استفاده شد ، آغاز کرد. اما در واقعیت این یک کارخانه معدن زغال سنگ بود که در دهه 50  تقریباً 5000 نفر جمعیت داشت. اما در سال 1974 رها شد.

جزیره های متروکه

هیرتا ، اسکاتلند

هیرتا بزرگترین جزیره در مجمع الجزایر سنت کلیدا است. این جزیره از زمان ماقبل تاریخ تا سال 1930 سکونت داشت. آخرین بار 36 نفر از ساکنان پس از قطع شدن از سرزمین اصلی به مدت چند هفته به دلیل طوفان های شدید ، به درخواست خودشان تخلیه شدند. 

جزیره های متروکه

شیکاگو شهر جاذبه ها

جزیره پولپل ، ایالات متحده آمریکا

Pollepel در رودخانه هادسون و در فاصله 50 مایلی شمال شهر نیویورک قرار دارد. از آن به عنوان مرکز ذخیره سازی مازاد نظامی استفاده می شده است که از قلعه ای به نام قلعه بنرمان استفاده می کردند که توسط فرانسیس بانرمن به عنوان محل اقامت شخصی ساخته شده است. این قلعه اکنون در حال خراب کردن است.

جزیره های متروکه

جزیره پادپدز ، نیوزیلند

محل بسیاری از کشتی های دریایی بود و به دلیل فاصله زیاد آن از سرزمین اصلی نیوزیلند ، محل استقرار مهاجران دائم نبوده است. در اوایل دهه 1800 ، حدود 80 مرد در این جزیره زندگی می کردند تا پوست های ارزشمند و مهر و موم های خز را شکار کنند.

جزیره های متروکه

جزیره راس ، جزایر اندامان

راس تقریباً 80 سال بین سالهای 1857 تا 1942  مستعمره مجازات انگلیس بود و ژاپنی ها اسیر شده در آن نگهداری می شدند. در این شهرک کلیسا ، تصفیه خانه و حتی یک چاپخانه وجود داشت.

جزیره های متروکه

جزیره برادر شمالی ، ایالات متحده

این در رودخانه شرقی نیویورک واقع شده است و در دسترس عموم نیست. بیمارستان ریورساید، در سال 1885 به عنوان یک مرکز قرنطینه ساخته شد. این ساختمان در سال 1942 بسته شد ، اما ساختمانهای آن تا سال 1963 ، هنگامی که به دلیل رها شدن مورد استفاده قرار می گرفتند دارای کاربردهای مختلفی بود.

جزیره های متروکه

Spinalonga ، یونان

Spinalonga در ابتدا بخشی از جزیره یونان بود ، اما ونیزی ها آن را در قرن شانزدهم جدا کردند. یک قلعه چشمگیر ونیزی هنوز هم در این جزیره ایستاده است. آخرین بار از سال 1903 تا 1957 به عنوان مستعمره جذامی استفاده می شد.

جزیره های متروکه

Isola di Poveglia ، ایتالیا

Poveglia در تالاب ونیز واقع شده است و به عنوان ایستگاه قرنطینه کشتی های عازم شهر به منظور جلوگیری از شیوع طاعون مورد استفاده قرار گرفت. Poveglia همچنین حاوی یک یا چند چاله دفن طاعون است و بین سالهای 1922 تا 1968 به عنوان بیمارستان روانی مورد استفاده قرار می گرفته است.

جزیره های متروکه

جزیره فورت کارول ، ایالات متحده آمریکا

فورت کارول در سال 1847 در وسط رودخانه پاتپسکو برای دفاع از شهر بالتیمور ساخته شد. اما هر زمان که درگیری رخ داد ، برای استفاده نظامی منسوخ تلقی می شد. در سال 1921 توسط ارتش ایالات متحده رها شد و از آن زمان تلاش برای توسعه مجدد بی نتیجه بوده است.

جزیره های متروکه

منبع : جزیرههای متروک

یونس

سلام یونس پرواز هستم ادمین مجله گردشگری معین درباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا