دیدنی های جهان

کشور های کوچک جهان

10 کشور کوچک در سراسر جهان

کشورها در سرتاسر جهان از نظر اندازه و جمعیت اندازه گیری شوند. به عنوان مثال ، روسیه بزرگترین کشور جهان از نظر مساحت است و 17.1 میلیون کیلومتر مربع (کیلومتر 2 ) (تقریباً 6.6 میلیون مایل مربع (مایل 2 )) مساحت دارد و  9 میلیون جمعیت دارد. از طرف دیگر ، چین به طور قابل توجهی کوچکتر از روسیه است، اما 1.4 میلیارد نفر جمعیت دارد و بالاترین جمعیت جهان را در خود جای داده است.

 بیش از 200 کشور در جهان وجود دارد که در اندازه های مختلفی می باشند و هر کشوری استقلال منحصر به فرد خودش را دارد. در اینجا 10 کشور کوچک جهان ، از بزرگترین تا کوچکترین قرار دارند.

کوچکترین کشور

10. کشور جمهوری مالت ، 122 مایل 2 (316 کیلومتر 2 )

این کشور از 3 جزیره در ساحل جنوب ایتالیا در دریای مدیترانه ساخته شده است. این جزایر ، یعنی مالتا ، کومینو و گوزو ، در کنار هم ، دارای 450،000 نفر جمعیت است که کمتر از جمعیت وایومینگ هستند.

پایتخت آن ، والتا ، تنها 0.3 mi 2 متر مربع (0.8 متر مربع 2 کیلومتر )مساحت دارد و آن را به کوچکترین پایتخت اتحادیه اروپا تبدیل کرده است.

کوچکترین کشور

9. مالدیو ، 115 مایل 2 (300 کیلومتر 2 )

این کشور جزیره ای در اقیانوس هند قرار دارد و روزگاری محل زندگی بسیاری از استعمارگران مانند هلندی ها و انگلیس ها بود. در سال 1965 به کشوری مستقل تبدیل شد. مالدیو حدود 400000 نفر جمعیت دارد و یک صنعت گردشگری پر رونق است.

منبع اصلی درآمد این جزیره ماهیگیری است و به دلیل سواحل بکر و آبهای خیره کننده آبی بسیار شناخته شده است. با این وجود نگرانی هایی درباره افزایش سطح دریا در سواحل این کشور ایجاد شده است.

کوچکترین کشور

8. کشور سنت کیتس و نوویس ، 100 مایل 2 (261 کیلومتر 2 )

فدراسیون سنت کریستوفر و نوویس (همچنین به عنوان سنت کیتس و نوویس نیز شناخته می شود) از دو جزیره تشکیل شده است. اینها اولین جزایری بودند که توسط اروپایی ها مستعمره شدند.

صادرکننده عمده قند ، صنایع کشاورزی و صنایع تولیدی کوچک است. این کشور همچنین به گردشگری رونق یافته است و جشنواره های محلی متعددی را برای لذت بردن گردشگران برگزار می کند.

با جمعیت کمتر از 55000 نفر ، ساکنان این کشور دارای زندگی خوبی می باشند .

کوچکترین کشور

7. جزایر مارشال ، 69 مایل 2 (181 کیلومتر 2 )

بخشی از منطقه میکرونزی است که در اقیانوس آرام واقع شده است. این شامل بیش از 1000 جزیره کوچک است که در پهنای 70 مایل 2 پراکنده اند .

این جزایر در نیمه راه بین استرالیا و هاوایی قرار گرفته اند و از تنوع زیستی سرشار هستند. بیش از 800 گونه مختلف ماهی و 160 نوع مرجان در آبها یافت می شود.

این جزیره تقریباً 53،000 نفر جمعیت دارد که نیمی از جمعیت شهر بولدر ، کلرادو است.

کشور کوچک

6. کشور لیختن اشتاین ، 62 مایل 2 (160 کیلومتر 2 )

در رشته کوه های آلپ ، بین سوئیس و اتریش قرار گرفته است. با جمعیتی در حدود 36000 نفر که کمتر از هر شهری در ایالات متحده است ، این کشور در طول هر دو جنگ جهانی بی طرف ماند.

حتی در سال 1868 ، 62 سال پس از تبدیل شدن به یک کشور مستقل ، ارتش خود را از بین برد. این کشور همچنین بالاترین تولید ناخالص داخلی را به ازای هر نفر در جهان دارد و چهارمین کشور کوچک در اروپا است.

کشوری که عمدتاً آلمانی زبان است و مهمترین نکته برجسته آن ورزش های زمستانی و تولد بسیاری از صنایع و مشاغل جدید است.

کوچکترین کشور

5. سن مارینو ، 23.5 مایل 2 (61 کیلومتر 2 )

این کشور در شبه جزیره ایتالیا واقع شده است و حدود 32000 نفر جمعیت دارد. سن مارینو در قرن هفتم تاسیس شد و در میان قدیمی ترین کشورهای اروپا و کوه قرار گرفت. موقعیت این کشور تا حد زیادی کوهستانی است و در بالاترین نقطه ارتفاعی 4747 فوت قرار گرفته است. 

کوچکترین کشور

شیکاگو شهر جاذبه ها

4. کشور تووالو ، 10 مایل 2 (26 کیلومتر 2 )

کشور کوچک پولینزی با تقریباً 12000 تا 10،000 نفر ساکن است که از 9 جزیره تشکیل شده است. بزرگترین شهر آن ، جزیره Funafuti است که پایتخت کشور و مقصد محبوب گردشگری است.

این کشور با آبهای پر از مرجان احاطه شده است و هیچ منبع آب زیرزمینی قابل شرب مانند رودخانه ها ندارد. بنابراین آبرسانی برای این کشور در انبارهای ذخیره سازی نگهداری می شود.

در اقیانوس آرام واقع شده است ، شبیه به جزایر مارشال است و در نزدیکی استرالیا قرار گرفته است.

کوچکترین کشور

3. نائورو ، 8 مایل 2 (21 کیلومتر 2 )

این کشورجزیره ای دیگری از منطقه اقیانوسیه است که شامل کشورها و جمهوری های بیشماری است که در سراسر اقیانوس آرام پخش شده اند ، مانند میکرونزی ، پلی نینزی و حتی استرالیا.

در حقیقت ، پیش از این به جزیره دلپذیر و بخشی از استرالیا شناخته می شد ، تا سال 1968 که به یک کشور مستقل تبدیل شد. این جزیره دارای سپرده های متعددی از سنگ فسفات است، که آن را یک مرکز برای استخراج در قرن 20 ایجاد کرده است.

کوچکترین کشور

2. کشور موناکو ، 0.7 مایل 2 (2 کیلومتر 2 )

موناکو یک مقصد بسیار محبوب است که به دلیل داشتن خانه مونت کارلو کازینو شناخته می شود و محل مسابقه فرمول یک ، جایزه بزرگ موناکو است که همه ساله در Circuit De Monaco برگزار می شود. این امر باعث افزایش بازدیدکنندگان موزه ها و سایر نمایشگاه ها می شود.

این کشور از 3 طرف توسط فرانسه احاطه شده و از سمت دیگر به در دریای مدیترانه بمی رسد. با وجود منطقه کوچک، یکی از پرجمعیت ترین کشورها با تقریبا 38000 نفر ساکن است.

کوچکترین کشور

1. واتیکان ، 0.17 مایل 2 (0.44 کیلومتر 2 )

این شهر کوچکترین کشور جهان است و در داخل شهر رم در ایتالیا واقع شده است و از نظر جمعیت کمترین است.

واتیکان 800 نفر جمعیت دارد که بیشتر آنها روحانی هستند. این مرکز کلیسای کاتولیک ، خانه بسیاری از آثار هنری باورنکردنی و قطب اصلی گردشگری است.

بیشتر زیرساخت های شهر واتیکان در حوالی میدان سنت پیتر ساخته شده است که در عکس نشان داده شده است. 

کوچکترین کشور

منبع : کشورکوچک

یونس

سلام یونس پرواز هستم ادمین مجله گردشگری معین درباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا