ویزا

گذرنامه های رنگی

رنگ گذرنامه شما چیست؟

گذرنامه کلید ورود به کشورهای دیگر است. شاید متوجه شده باشید ، زمانی که منتظر صف کنترل پاسپورت هستید اسناد مسافرتی در چند رنگ موجود باشند.

گروه IOTA با بیش از 200 کشور در سراسر جهان با 79 ملیت کار می کند . از بدو تأسیس شرکت ، در مدت 36 سال بیش از 200000 سفر را هماهنگ کرده است . غالباً ، این سفرها با داشتن پاسپورت معتبر نیاز به اخذ ویزا دارند.

در نتیجه ، هزاران پاسپورت از دست آن ها عبور کرده است که دارای پوشش هایی در طیف وسیعی از رنگ های مختلف است.

گذرنامه رنگی

آیا تاکنون فکر کرده اید که رنگ گذرنامه شما به چه معنی است؟

از قبل باید بدانید که چهار رنگ اصلی برای پاسپورت وجود دارد که سبز ، قرمز ، سیاه و آبی هستند. رنگ پاسپورت نماد یک دولت است. براساس ترجیحات سیاسی و فرهنگی کشور و همچنین تعلق آنها به یک منطقه از جهان و رنگ پوشش و توسط خود کشورها تعیین می شود.

گذرنامه رنگی

13 حمام عمومی باور نکردنی در سراسر جهان

گذرنامه سبز: رنگ ایمان

بیشتر کشورهای مسلمان دارای پاسپورت های سبز هستند زیرا این رنگ مورد علاقه پیامبر اکرم (ص) است. در بخشی از قرآن آمده است که “لباسهای سبز شایسته مردم بهشت” است. در آیین مسلمانان ، سبز نیز نمادی از ابدیت است.

همچنین چندین کشور آفریقای غربی مانند نیجریه ، ساحل عاج ، بورکینا فاسو ، غنا و سنگال و همچنین اعضای جامعه اقتصادی کشورهای آفریقای غربی دارای چنین رنگ پاسپورت می باشند.

گذرنامه رنگی

گذرنامه قرمز: داستانی رنگی

گذرنامه قرمز محبوب ترین گذرنامه در جهان است. اعضای اتحادیه اروپا (به جز کرواسی) برای معرفی “الگوی مشترک پاسپورت برای کشورهای اتحادیه اروپا” تصمیم به انتخاب رنگ بوردو دادند. توجه داشته باشید که انگلیس از اکتبر سال 2019 رنگ آبی نیروی دریایی خود را دوباره به دست آورد.

رژیم های کمونیستی در طول تاریخ مانند چین یا روسیه نیز برای این انتخاب رنگارنگ تصمیم گرفته اند. با این حال ، کوبا و لائوس دارای گذرنامه های آبی دریایی هستند.

گذرنامه رنگی

گذرنامه آبی: رنگ دنیای جدید

پس از قرمز ، آبی دومین رنگ رایج در جهان برای گذرنامه ها است. سند ارزشمند آبی نشانگر “دنیای جدید” است.

کشورهای قاره آمریکا به رنگ آبی علاقه خاصی دارند. ایالات متحده ، آرژانتین ، کاستاریکا ، السالوادور برزیل ، کانادا ، ونزوئلا ، گواتمالا ، پاراگوئه ، اروگوئه ، … است.

گذرنامه رنگی

گذرنامه سیاه: گذرنامه های نادر در سراسر جهان

در اینجا تعبیر دیگری ، بسیار کاربردی تر ، برای انتخاب رنگ پاسپورت وجود دارد. رنگ های تیره (حتی سایه های عمیق آبی و قرمز) خاکی را نشان می دهند و تمایل به ظاهر رسمی تر دارند. نمونه های آن شامل جمهوری بوتسوانا ، زامبیا و نیوزلند است – اگرچه برای دومی ، سیاه نیز یکی از رنگ های ملی کشور محسوب می شود. این انتخاب مالاوی ، جمهوری تاجیکستان ، جمهوری دومینیکن و ترینیداد و توباگو نیز می باشد.

گذرنامه رنگی

منبع : رنگ گذرنامه

یونس

سلام یونس پرواز هستم ادمین مجله گردشگری معین درباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا