دیدنی های جهان

تعطیلات زمستانی در شهرهای کریسمسی

12 مکان تفریحی زیبا برای تعطیلات زمستانی

در دسامبر همه وارد تعطیلات می شوند. خانواده ها مشغول تزئین خانه های خود و قرار دادن چراغ های کریسمس هستند و همین مسئله در هزاران شهر سراسر جهان اتفاق می افتد. و در حالی که بعضی از مکان ها در آماده سازی جشن خود متوسط ​​هستند، اما برخی دیگر همه ساله با دکوراسیون و سرگرمی های خیره کننده خود مردم را غافلگیر می کنند. 12 شهری که ما در این مقاله ذکر کرده ایم ، بزرگ یا کوچک که در همه چیز مشترک هستند- آنها رهبران دکوراسیون ها و جشن های تعطیلات زمستانی هستند ، که باعث می شود آنها بهترین شهرهای برای بازدید در تعطیلات زمستانی باشند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

1. تعطیلات در شهر کلمار ، فرانسه

کلمار یک شهر تاریخی در شرق فرانسه است و با قطار 3 ساعت با پاریس فاصله دارد . تاریخ این شهر به قرون وسطی باز می گردد. کلمار سرشار از ساختمانهای باستانی جذاب است و بازدید از آن در تمام طول سال سرگرم کننده است ، اما فصل کریسمس آن فوق العاده تر است ، برای همین شهر کوچک عنوان “شهر کریسمس” را به دست آورده است. تزیینات جشن خیره کننده جذابیت اصلی آن است. اینها معمولاً در حدود 22 نوامبر تنظیم شده و تا 29 دسامبر باقی می مانند و بلافاصله این شهر هجوم سریع گردشگران را از همه گوشه های زمین تجربه می کند. همچنین شش بازار کریسمس در این شهر در این مدت برپا شده است که گردشگران می توانند سوغات دست ساز آن خریداری کنند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

2. رووانیمی ، فنلاند

کریسمس در رووانیمی بسیار فوق العاده است که حتی آن را “شهر رسمی بابا نوئل” نیز می نامند. در تعطیلات این شهر می توانید بابا نوئل ملاقات کرده و از دهکده زیبای بابا نوئل دیدن کنید ، یا سوار بر سورتمه کشیده گوزنها شوید.هنگامی که تعطیلات به پایان می رسد ، اوضاع حتی جدی تر می شوند و یک رژه کریسمس سالانه با نمایش کریسمس فانتزی با نمایش های Lumberjacks و الف ها برگزار می شود. این شهر کوچک فنلاندی همچنین به بازدید کنندگان پیشنهاد می کند که چراغ های قطبی حیرت انگیز را بنگرند و از رستوران ساخته شده کاملاً از یخ دیدن کنند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

3.تعطیلات در شهر نیویورک ، ایالات متحده

شهر نیویورک از محبوب ترین مناطق زمستانی در جهان است. درخت کریسمس و اسکیت در مرکز راکفلر و معروف ترین  Ball Ball Drop سال نو در Times Square مکانهای نمادین برای گذراندن تعطیلات هستند. اما این دو مکان تاکنون تنها مکان هایی نیستند که در فصل زمستان در شهر نیویورک مورد توجه شما قرار گرفته اند. نمایش فروشگاه های باشکوه در خیابان های Bloomingdale ، Macy’s و Saks Fifth نیز یک سرگرمی سنتی جشن هستند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

4. روتنبورگ ob der Tauber ، آلمان

شهر کوچک Rothenburg در بایرن آلمان یکی از مناطق  توریستی در این کشور است در این شهر همه چیز یک شهر معتبر آلمانی به چشم می خورد. از خانه های نیمه سنگین تا خیابان های سنگفرنگی و خیابان های کوهستانی با شکوه که آغاز این شهر است، مشاهده می شود. فصل تعطیلات زمستانی یکی از بهترین سفرها برای بازدید از این شهر زیبا است ، زیرا سقف ها از برف پوشیده شده است و خانه ها به زیبایی با درختان کریسمس تزئین شده اند. این شهر نیز مانند بیشتر شهرهای اروپایی در طول ماه دسامبر یک بازار کریسمس و یک جشنواره زمستانی را برگزار می کند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

5. تعطیلات در توکیو ، ژاپن

 می خواهید یک جشن متفاوت در میان جشن های کریسمس تجربه کنید ، توکیو گزینه ای عالی است. برای مثال ، توکیو از روشنایی های جشن دور نمی ماند. برعکس ، هر منطقه شهری هر سال سعی می کند تا با نمایش خیره کننده خود دیگران را به بیرون بکشاند ، بنابراین ساده قدم زدن در شهر یک تجربه جادویی است. این روشنایی ها تا پایان فوریه ادامه می یابد.همچنین چندین بازار کریسمس و نمایش های تعطیلات در سطح شهر وجود دارد ، اما اگر می خواهید یک تجربه ژاپنی واقعاً معتبر را تجربه کنید ، حتماً در یک KFC متوقف شده و یک سطل مرغ ترد بخرید. ما شوخی نمی کنیم ، این یک غذای سنتی تعطیلات زمستانی در ژاپن است .

شهر های زمستانی برای تعطیلات

6.هونولولو ، هاوایی

دسامبر شلوغ ترین ماه برای گردشگری در هونولولو است که هر سال یک جشن بزرگ تعطیلات زمستانی برگزار می کند. چراغهای شهر هونولولو شامل یک نمایشگر چشمگیر و رنگارنگ در مرکز شهر هونولولو است .قابل توجه ترین جاذبه ها آتش بازی های عید نوروز و همچنین جشنواره نور قایق ها است که در طی آن تعداد زیادی قایق تزئین شده است.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

7. تعطیلات در لندن ، انگلیس

اگر می خواهید تعطیلات زمستانی خود را در لندن بگذرانید ، مطمئناً باید به کنار خیابان آکسفورد بروید ، که مردم محلی و بازدید کنندگان را با تعداد زیادی نمایشگر نور خیره کننده ، آتش بازی های جشن سال نو و تعداد بیشماری مغازه ها و رستوران ها شگفت زده می کند.البته چندین بازار کریسمس نیز در سطح شهر وجود دارد که بازدید کنندگان توصیه می کنند ترکیب چای سنتی و شیرینی را امتحان کنند. توصیه نهایی ما سرزمین عجایب زمستانی هاید پارک که همه در یک یخچال فریزر شده است و همچنین دارای نمایش های سیرک باورنکردنی است.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

8. کپنهاگ ، دانمارک

مانند اکثر شهرهای اروپا ، کپنهاگ یک سنت کریسمس دیرینه دارد. باغ های زیبا Tivoli در سال 1843 افتتاح شد و از آن زمان تا کنون ، این مکان به یک تعطیلات زمستانی تبدیل شده است. جدای از نمایشگر نور خیره کننده ، آتش بازی های سنتی در کریسمس که در سال جدید راه اندازی می شوند.یکی دیگر از سنت های جالب کریسمس رژه کایاک است که در هر کریسمس در بندر کپنهاگ برگزار می شود و هزاران نفر از کایاک های شبانه روزی با تزیین چراغ و شنا در اطراف بندر و کانال ها می گذرند. سرانجام ، مسافران می توانند از مارکتهای کریسمس سنتی یا باغ وحش شهر که با زیبایی تزئین شده دیدن کنند یا به یخ اسکی روی رودرل فردریکسبرگ بروند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

9.تعطیلات در لاس وگاس ، نوادا ، ایالات متحده

شکی نیست که جشن تعطیلات زمستانی در مرکز ایالات متحده آمریکا یک انفجار خواهد بود ، زیرا تعداد زیادی آتش بازی و نمایشگرهای چراغ در نوار لاس وگاس نمی تواند شما را بی تفاوت جلوه دهد. جدا از همه زیبایی های جشن ، رویدادهای بی نظیری در تعطیلات و کنسرت ها در سطح شهر رخ می دهد ، بنابراین همه مطمئناً چیزی جالب و سرگرم کننده را پیدا می کنند.

از محبوب ترین نقاط کریسمس در لاس وگاس می توان به درخت کریسمس در ونیز ، چشمه های Bellagio که دارای اجراهای ویژه در تعطیلات هستند، نمایش های رایگان کریسمس سرپوشیده را در هنرستان های باغ و گیاه شناسی Bellagio ، و یک اسکیت روی یخ در کیهانوپولیتن برگزار می کند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

10.کبک ، کانادا

یکی دیگر از شهرهای زیبا با چشم انداز تاریخی است. به غیر از پیاده روی در خیابان های پوشیده از برف ، مسافران می توانند از تجربیات منحصر به فرد مانند ماندن در یک هتل یخی و بار که هر سال بازسازی می شوند و یا از کارناوال زمستانی که دارای ویژگی های بی شماری است ، لذت ببرند. همچنین می توانند از مجسمه های برفی ، از جمله Bonhomme ، آدم برفی به ارتفاع 7 فوت و فعالیت های متفاوت در فضای باز و بازار کریسمس دیدن کنند.Vieux-Quebec ، بخش باستانی این شهر است که در طول زمستان بسیار زیبا است و دارای مقاصد گردشگری بسیاری است. در طول جشن های سال نو ، اجراهای عامیانه و سایر فعالیت های سرگرمی در فضای باز سطح شهر و همچنین آتش بازی های دیدنی و جذاب را خواهید دید.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

سریعترین قطار های جهان

11.تعطیلات در ریودوژانیرو ، برزیل

بازدید از ریو دوژانیرو در طول تعطیلات یک تجربه بسیار به یاد ماندنی است که به عنوان یک درخت کریسمس 82 متر به نام درخت کریسمس لاگوا در تالاب Rodrigo de Freitas  شناور است. در ایام عید نوروز ، این منظره بیشتر همراه با آتش بازیهای باشکوه تکمیل می شود. جشن سال نو در ساحل کوپاکابانا به عنوان دومین مهمانی بزرگ ریو شناخته می شود و به طور معمول هر ساله حدود 2.5 میلیون بازدید کننده را به خود جذب می کند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

12. تعطیلات در آمستردام ، هلند

در فصل بهار آمستردام ممنوعیتی از گردشگران را تجربه می کند ، زیرا با مزارع لاله های زیبا مواجه می شوند به همین دلیل بسیاری از مردم تصمیم به بازدید از پایتخت هلند می گیرند. با این حال ، این تنها زمان خوبی برای بازدید از این شهر زیبا تاریخی نیست ، زیرا در ماه دسامبر ، این شهر به مکان سالانه جشنواره نور آمستردام تبدیل می شود و آن را به یک عملکرد بصری حیرت انگیز تبدیل می کند.جشنواره 2019 در تاریخ 28 نوامبر آغاز شد و تا 19 ژانویه سال 2020 ادامه داشت و به گردشگران فرصت زیادی داد تا از نمایش چراغ های زیبا دیدن کنند. به غیر از جشنواره ، یک بازار کریسمس نیز وجود دارد که بازدید کنندگان می توانند از کالباس و شراب مالچ لذت ببرند و حتی از چندین موزه از جمله Rijksmuseum و موزه ون گوگ که در کریسمس باز هستند،دیدن کنند.

شهر های زمستانی برای تعطیلات

منبع : مکان های تفریحی زمستانی

یونس

سلام یونس پرواز هستم ادمین مجله گردشگری معین درباری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا