تور شیراز از تهران ✈ | معین درباری

تاریخ رفت : جمعه ۲۱ مر ۱۴۰۱

this slowpoke moves
خطا: متاسفانه توری در این بازه زمانی یافت نشد.
برای نمایش تور های پیشنهادی کلیک کنید

راهنمای سفرنامه شیراز

اطلاعات فرودگاهی

 مهرآباد تهران

 مهرآباد تهران

همانطور که می دانیم در بین فرودگاه های تهران، فرودگاه مهرآباد ، بزرگترین فرودگاه پروازهای داخلی کشور است و مسافرانی که از انواع تورهای چارتری و لحظه ای مثل : تور شیراز به صرفه از تهران با هواپیما استفاده میکنند از طریق این فرودگاه به مقصد خود میرسند. این فرودگاه در نزدیکی میدان آزادی واقع شده است. در حال حاضر مسافران به واسطه تاکسی، مترو و اتوبوس می توانند به این فرودگاه دسترسی داشته باشند، که البته مترو یکی از ایمن ترین و ارزان ترین مسیر های دسترسی به فرودگاه مهرآباد است.

ترمینال های مهرآباد

فرودگاه مهرآباد دارای 6 ترمینال داخلی وخارجی است که از میان آنها 4 ترمینال برای پرواز های داخلی افرادی که از طریق انواع تورهای گردشگری مثل : تور شیراز از تهران لحظه آخری قصد سفر دارند استفاده می شود.  ترمینال های 2،1، 4 و 6 ترمینال های مربوط به پرواز های داخلی هستند. 

پروازهای خروجی ترمینال 1 فرودگاه مهرآباد : پروازهای زاگرس، پروازهای کیش ایر، پروازهای وارش، (در ترمینال 1 هم پروازهای داخلی و هم پروازهای خارجی انجام می شود.)

پروازهای ورودی ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد : پروازهای کارون یا نفت، پروازهای ایرتور، پروازهای ایران ایر، پروازهای آتا، پروازهای قشم ایر، پروازهای معراج، پروازهای کیش ایر، پروازهای زاگرس

پروازهای خروجی ترمینال 2 فرودگاه مهرآباد : پروازهای ایرتور، پروازهای ایران ایر، پروازهای آتا، پروازهای قشم ایر، پروازهای معراج، پروازهای کارون یا نفت، پروازهای وارش، (در ترمینال 2 نیز هم پروازهای ورودی و هم پروازهای خروجی انجام می شود.)

پروازهای خروجی ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد : پروازهای ماهان، پروازهای کاسپین، پروازهای آسمان، پروازهای اترک، پروازهای تابان فلای پرشیا، پروازهای سپاهان، (در ترمینال 4 پروازهای خروجی صورت می پذیرد.)

پروازهای ورودی ترمینال 6 فرودگاه مهرآباد : پروازهای آسمان، پروازهای ماهان، پروازهای تابان، پروازهای کاسپین، پروازهای اترک، پروازهای پویا، پروازهای ساها، پروازهای سپهران، (در ترمینال 6 پروازهای ورودی انجام می شود.)

پرواز های تهران به شیراز

به طور معمول روزانه پروازهایی به مقصد شیراز از طریق تورهای چارتری و لحظه آخری نظیرتور اقساطی شیراز از تهران به صرفه در ایرلاین های مختلف از جمله ( آتا، فلای پرشیا، زاگرس، کاسپین، ساها) در فرودگاه شهید دستغیب شیراز انجام میشود. فاصله زمانی پرواز تهران - شیراز تقریبا یک ساعت و چهل دقیقه می باشد که با تشریفات فرودگاهی این زمان ممکن است تغییر کند .

فرودگاه شیراز

فرودگاه شیراز

فرودگاه بین المللی شهید دستغیب شیراز در ارتفاع 1500 متری از سطح دریا واقع شده و پس از فرودگاه بین المللی امام خمینی، مجهزترین فرودگاه ایران از لحاظ تجهیزات ناوبری و الکترونیک است. علاوه بر آن، فرودگاه شیراز بعد از فرودگاه های مهرآباد، مشهد و امام خمینی، چهارمین فرودگاه پر رفت و آمد کشور نیز به شمار می آید به همین علت مسافرانی که قصد سفر از طریق تور های هوایی شیراز از تهران را دارند می توانند از طریق این فرودگاه اقدام کنند.

ترمینال‌های فرودگاه شهید دستغیب

ترمینال ورودی پروازهای داخلی فرودگاه شیراز (ترمینال1)

ترمینال شماره 1 به پروازهای داخلی اختصاص داشته و در محیطی به مساحت 16 هزار متر مربع بنا شده است. روزانه 120 پرواز داخلی از طریق این پایانه انجام می شود.

رستوران و بوفه‌های فرودگاه شیراز

سالن عمومی داخلی: غرفه بوفه، فست فود و کافی شاپ

سالن ترانزیت ترمینال داخلی: فست فود و کافی شاپ

سالن عمومی ترمینال خارجی: غرفه کافی شاپ و آشپزخانه

راه‌های دسترسی به فرودگاه شیراز

تاکسی: تاکسی فرودگاه شیراز در ترمینال پروازهای داخلی و خارجی مستقر بوده و به صورت شبانه روزی به سرویس دهی به مسافران مشغول است.

ماشین شخصی: اگر از خودروی شخصی خود استفاده می کنید، به طرف جاده شیراز-بندرعباس حرکت کنید. در امتداد مسیر و در انتهای بلوار فردوس به میدان گل سرخ می رسید. از آنجا به طرف میدان شاه چراغی برانید تا به فرودگاه شیراز برسید.

مترو: شما می توانید با خط شماره یک مترو شیراز به ایستگاه آیت الله دستغیب، که در میدان گل سرخ واقع شده است، و سپس به فرودگاه دسترسی داشته باشید. متروی شیراز به طورکلی ۶ خط دارد ولی در حال حاضر فقط خط شماره یک به بهره برداری رسیده است و خط دو و سه در حال ساخت است. خط شماره یک این پروژه، با طول 24 کیلومتر، از جنوب شرق شیراز، میدان گل سرخ تا شمال غرب شهر، میدان میرزا کوچک خان و میدان احسان، امتداد دارد.

اطلاعات آب و هوای شیراز

شهر شیراز دارای آب و هوای بسیار مطبوع و متفاوت نسبت به قسمت های دیگر استان فارس می باشد. به دلیل بارندگی کم، این شهر از لحاظ آب و هوا تقربیا گرم و خشک است. سفر به شیراز در همه ماه های سال به یاد ماندنی است برای سفر به شیراز می توانید از سایت معین درباری اقدام به خرید یکی از تورهای شیراز کنید و نوع تور موردنظر که شامل تورهای تهران به شیراز با هواپیما ،تور شیراز هوایی میباشد را انتخاب و اقدام به خرید کنید و از سفر خود لذت ببرید.

بهترین زمان سفر به شیراز 

شیراز شهری چهار فصل بوده و در تمام طول سال میزبان گردشگران است. اما ما به شما فصل اردیبهشت را برای سفر کردن به شیراز پیشنهاد میکنیم در این ماه علاوه بر اینکه شکوفه های بهارنارنج و رز، گل محمدی، نرگس و بابونه شکوفا شدند و جشنواره گل را به راه انداختند، مصادف با جشن بهاربد 15اردیبهشت است.در این زمان یکی از بهترین و ارزان ترین راه های سفر به شیراز از طریق مناسب ترین تورهای گردشی شیراز است که امکان رزرو آن به صورت تور چارتری از طریق سایت معین درباری می باشد .

جاذبه های گردشگری شیراز

 • آرامگاه خواجوی کرمانی (دامنه کوه صبوی، ابتدای جاده شیراز- اصفهان، تنگ الله اکبر)
 • باغ پرندگان شیراز (بلوار دکتر حسابی، روبروی گلدشت حافظ، کوچه باغ پرندگان)
 • آرامگاه بابا کوهی (شته کوه‌های شمالی شهر شیراز، سمت چپ دروازه قرآن، کوه باباکوهی)
 • سرای مشیر شیراز (تقاطع خیابان لطفعلی خان زند و طالقانی، به سمت بازار وکیل شیراز)
 • موزه موسیقی شیراز (میدان شاهچراغ، پشت مسجد شهدا)
 • خانه سعادت (بلوار دستغیب، گذر سنگ سیاه)

آرامگاه خواجوی کرمانی

آرامگاه خواجوی کرمانی

در ورودی شهر شیراز و در سمت راست کنار دروازه قرآن، مقبره خواجوی کرمانی که از شعرای بنام و پر آوازه ایران در زمان ایلخانان بوده است قرار دارد. در ابتدا  مکانی که دور تا دورش با ستون ها و طاق های سفید رنگ پوشیده شده و در میان آن مجسمه خواجوی کرمانی قرار گرفته را مشاهده میکنید و سپس از پلکان به سمت بالا میروید و از باغ سرسبز و زیبایی رد میشوید که بوستان خواجو نام دارد و در نهایت هم به خود مقبره میرسید. سنگ قبر خواجوی کرمانی در مرکز آرامگاه قرار دارد که  دارای برآمدگی است و زیر محفظه‌ای شیشه‌ای قرار دارد.

باغ پرندگان شیراز

باغ پرندگان شیراز

باغ پرندگان شیراز پارکی در شیراز است که در آن ۲ هزار پرنده با ۳۰۰ گونه مختلف از ۴۲ کشورآفریقایی، اروپایی و آسیایی وجود دارند. از این تعداد ۳۰۰ پرنده سخنگو می‌باشند. همچنین این باغ محیطی بسیار شاد ومفرح به خصوص برای کودکان و نوجوانان است تا بتوانند با گونه های متنوع پرندگان نقاط مختلف جهان آشنایی پیدا کنند.

آرامگاه باباکوهی

آرامگاه باباکوهی

کوهی که آرامگاه در آن واقع شده است به کوه باباکوهی یا کوه صبوی، مشهور شده است.در این کوه دو غار وجود دارد که یکی از آن ها در گذشته محل زندگی یکی از عارفان بوده است و دیگری اکنون آرامگاه ابوعبدالله محمد بن عبدالله معروف به ابن باکویه می باشد.

سرای مشیر شیراز

سرای مشیر شیراز

سرای مشیر یا سرای گلشن از قدیمی‌ترین بازار‌های شهر شیراز است که شباهت بسیاری به بازار وکیل نیز دارد. نوع ساخت، معماری و حیاط بزرگ و چشم نواز آن باعث شده است، این بازار همواره مورد توجه گردشگران داخلی و خارجی قرار گیرد. این بازار یک هشتی بزرگ دارد که بازار را به دو بخش مختلف تقسیم می کند و بخش شمالی آن به بازار وکیل می رسد.

موزه موسیقی شیراز

موزه موسیقی شیراز

موزه موسیقی شیراز در خانه «منطقی نژاد» که در پشت مسجد شهدا در میدان شاه چراغ شیراز واقع شده است .خانه منطقی نژاد یکی از بناهای قدیمی دوره قاجار است که در ۱۳۱۱ هجری قمری ساخته شده است.این خانه شامل شاه نشین و اتاق هایی متعدد در قسمت شرقی و غربی است. تزیینات با شکوه آن دربرگیرنده‌ی دریچه‌های مشبک چوبی، به صورت اُرسی با شیشه‌های رنگی، طاق‌های مقرنس‌کاری شده، درهای منبت و معرق‌کاری شده و گچ‌بری‌های زیبایی است که ذوق هنر در ایران را نشان می دهد.

خانه سعادت

خانه سعادت

خانه سعادت شیراز ، موزه خاتم دیار هنر، شناخته شده است این خانه به یادگار از دوران قاجار می باشد که در محله سنگ سیاه واقع شده است. همچنین دارای پلان حیاط مرکزی و اتاقهای سه دری و پنج دری است که در آنها تزیینات کاشی کاری، آجرکاری، گره چینی، سنگ های حجاری شده و سقف های چوبی وجود دارد.

برای دیدن جاذبه های بیشتر کلیک کنید.

هتل های منتخب شیراز

 • هتل های پنج ستاره: (هتل بزرگ شیراز، هما، چمران، زندیه، پرسپولیس)
 • هتل های چهارستاره: (الیزه، رویال، پارک سعدی، شیرازیس، کریم خان، بین المللی پارس)
 • هتل های سه ستاره: (تالار، ارگ، وکیل، اطلس، بین الحرمین، پارسه، نیایش)
 • هتل های دو ستاره: (ساسان، نصیرالملک، ریتون، آناهیتا، حافظ، آریانا )
 • هتل های یک ستاره: (کیوان، یورد، پارمیس، آرنیکا، خانه سبز)

برای اطلاعات بیشتر از هتل های شیراز بر روی لینک کلیک کنید